Informace pro těhotné

Vážená maminko,

před založením těhotenského průkazu dostanete řadu informací o tom, co Vás během těhotenství čeká, jak Vás a miminko budeme sledovat. Pro zjednodušení vzájemné komunikace  jsme pro Vás připravili následující seznam. Jednotlivé položky nejsou všechny povinné a je pouze na Vašem zvážení, zda uvedená doporučení a vyšetření budete akceptovat.

Tento zjednodušený seznam slouží pro Vaši informovanost a při zakládání průkazu pro těhotné budeme vše znovu společně podrobně konzultovat a plánovat!

Prosíme o aktuální telefonní číslo, abychom Vás v akutním případě mohli ihned kontaktovat.
 

 1. Založení těhotenského průkazu – probíhá individuálně mezi 8.-12. týdnem gravidity. Zaznamenají se Vaše  aktuální zdravotní údaje, naplánují se krevní odběry, ultrazvukové vyšetření a další doplňková vyšetření (stomatolog, praktický lékař).
   
 2. I. trimestrální screening – genetické vyšetření plodu. Jedná se o kombinaci ultrazvukového vyšetření a odběru krve ze žíly. Výsledek zpracovává genetické pracoviště Plzeň.

  Vyšetření je zpoplatněno částkou 1.500Kč, není hrazeno z veřejného zdrav. pojištění. Jedná se o nadstandardní vyšetření a je zcela na Vašem rozhodnutí, zda ho podstoupíte na základě informací, které Vám poskytne lékař.
   
 3. Vitaminoterapie (komplexní vitamíny, kys. listová, jod) – vhodné užívání kyseliny listové prekoncepčně či od doby zjištěné gravidity cca do 12. týdne jako prevence rozštěpových vad páteře a neurálního poškození plodu. Další vhodná vitaminoterapie dle individuálního stavu a po konzultaci s lékařem.
   
 4. Screeningové ultrazvukové vyšetření – první těhotenské vyšetření ultrazvukem se provádí ve 12.-13. týdnu. Dále pak následuje vyšetření ultrazvukem ve 20.-22. týdnu a 30.-32. týdnu. Tato vyšetření jsou „povinná“ a hrazená pojišťovnou. Další ultrazvuková vyšetření na kontrolu stavu a růstu plodu jsou doporučovaná v 17. a  36.týdnu a jsou zpoplatněna částkou 300,- Kč/1 vyš. Další ultrazvuky během těhotenství jsou na zvážení lékaře či při změnách zdravotního stavu.
   
 5. CTG – v posledních 5 týdnech těhotenství provádíme v naší těhotenské poradně monitorování srdeční činnosti plodu - kardiotokografie
   
 6. Návštěvy lékaře – jsou běžně v intervalech á 4 týdny do 36. týdne gravidity a dále po týdnu do konce gravidity. Dle zdravotního stavu i v kratších intervalech. Následující termín návštěvy je zaznamenán vždy na přední straně průkazu.
   
 7. Nadstandardní péče o těhotnou – info na této stránce v sekci Nadstandardní péče o těhotnou či u sestry. Věříme, že společnou komunikací a informovaností docílíme spokojeného průběhu Vašeho těhotenství.

 

Nadstandardní program péče o těhotné

 
Cena 4.500,-Kč
TOPlist